Історія організаціїКоротка історія наших активностей

Львівська обласна громадська організація “Комітет виборців України” є незалежною позапартійною організацією, яка є Львівським відділенням Всеукраїнської громадської організації “Комітет виборців України”. Організація є зареєстрована Управлінням юстиції Львівської обласної держадміністрації як юридична особа 31 травня 1997 року. З того часу організація провела ряд заходів з метою роз’яснення політичних течій в сучасній українській політиці (декілька засідань Політ-клубів, круглих столів, фестиваль “Між іншим” та інш.). Також в 1997-1998 роках організацією було організовано та успішно реалізовано програму просвітницької кампанії по новому виборчому законодавству (44 лекції по Львівській області, загалом охопивши близько 1500 чоловік), по Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні” та інш.

Головною метою організації є захист конституційних прав виборців. Досягнення цієї мети проводиться через реалізацію декількох програм головними з яких є програми „Демократичний моніторинг”, „Твоє Право” і „Ресурсні центри сприяння розвитку територіальних громад”.

Програма „Демократичний моніторинг” — одна з самих перших програм організації, в рамках якої відбувається незалежне позапартійне спостереження за виборами. Для прикладу, за ходом голосування в день виборів 29 березня 1998 року спостерігали 1178 незалежних спостерігачів від Львівської обласної громадської організації „Комітет виборців України”, на президентських виборах 1999-го року в першому і другому турах голосування спостерігало 970 волонтерів організації. В 2002-ому, 2004-ому, 2006-ому, 2007-ому,2010 роках за парламентськими президентськими і місцевими виборами спостерігало щоразу близько 1000 волонтерів — спостерігачів ЛОГО „Комітет виборців України”. Окрім цього, на виборах 1999 і 2004-го року Комітетом виборців була вперше в Україні застосована та випробована система паралельного підрахунку голосів. В період між виборами організація проводить моніторинг діяльності органів місцевої влади і місцевого самоврядування, депутатів всіх рівнів, політичних партій та громадських орагнізацій Львівщини. Результати цього моніторингу періодично висвітлюються через засоби масової інформації для громадськості. Також, у рамках цієї програми, починаючи з 2007 року за підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії (National Endowment for Democracy) Львівський Комітет виборців реалізував низку проектів, спрямованих на забезпечення справедливості і прозорості виборчої кампанії в Львівській області (2007,2009,2010 роки), а також проводить моніторинг діяльності місцевих органів влади на Львівщині.

Програма „Твоє право” має на меті ініціювати виборців самостійно захищати свої права. На початку реалізації даної програми в період до 2010 року у Львівській області працювали 9 безкоштовних громадських приймалень, в яких волонтери ЛОГО „Комітет виборців України” вели прийом виборців, працював мобільний консультпункт, проводились колективні просвітницькі лекції в містах і селах Львівської області по актуальним питанням українського законодавства. За період роботи організації по цій програмі було проведено більш як 100 просвітницьких лекцій, більш як 200 виїздів мобільного консультаційного пункту в міста і села Львівської області, більш як 4000 виборців отримали допомогу в громадських приймальнях, організовано та проведено близько 20 тренінгів і семінарів на правозахисну тематику, надруковано та поширено більш як 50 000 примірників інформаційно-консультаційних брошур та буклетів. Сьогодні в рамках даної програми волонтерами організації надаються консультації виборцям з питань виборчого законодавства та участі у виборчому процесі, діяльності органів влади і органів місцевого самоврядування, громадських приймалень. Також в рамках даної програми організація працює над реформуванням виборчого законодавства та інших нормативно-правових актів, які повинні демократизувати процедури участі виборців у процесі прийняття рішень органами влади і місцевого самоврядуання.

Програма „Ресурсні центри сприяння розвитку територіальних громад” є постійнодіючою програмою Комітету виборців. Її реалізація розпочалась в 2000-ому році. Метою даної програми є активізувати виборців самостійно вирішувати місцеві проблеми через залучення їх до місцевого самоврядування. В рамках даної програми було проведено близько 30 семінарів для виборців на тему „Мій дім — моя фортеця. Як створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”,  підготовлено, видруковано та розповсюджено 2000 примірників книги „Принципи безпосередньої демократії в Україні. Інститут самоорганізації населення”, опубліковано в місцевих засобах масової інформації інформаційно-просвітницькі статті про створення і роботу об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Слід зазначити, що разом з Західноукраїнським регіональним навчальним центром при підтримці програми „Партнерство громад” фундації „Україна-США” було організовано та проведено 4 тренінги для 80 працівників міських виконавчих комітетів міст Західної України на теми „Інститут самоорганізації населення. Український досвід.” і „Як написати Статут територіальної громади”. В 2013 році в рамках даної програми ЛОГО "Комітет виборців України" розпочав активну діяльність щодо впровадження елементів електронної демократії в діяльності органів місцевого самоврядування.

Як допомогти?

Якщо Ви поділяєте наші цінності та наше бачення шляхів для забезпечення реалізації прав громадян та реального народовладдя, Ви можете підтримати Львівську обласну громадську організацію "Комітет виборців України", долучившись до нашої роботи як волонтер, або надати фінансову підтримку.

Підтримати

Увійти